opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • kabanos
    RS
    • 2011
    • 4544
    • Octavia I combi (1U5)
    • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

    Ja na wiosnę zakupię Bridgestone Turanza ER300. Ponoć spoko guma.

    >>>moja srebrna kombi strzała<<<

    Komentarz

    • Chris11
      RS
      • 2011
      • 1587

      Mam zainstalowane u siebie ER300 i muszę przyznać, że sprawują się nieźle, natomiast w moim odczuciu są nieco głośne... Chociaż może po części dlatego, że mam 225 szerokość.

      Komentarz

      • maselek2
        Drive
        • 2011
        • 90

        Zamieszczone przez kabanos
        Ja na wiosnę zakupię Bridgestone Turanza ER300. Ponoć spoko guma.
        Bridgestone Potenza czy Turanza jak najbardziej tak.
        Miałem w poprzednim aucie Turanza ER300, spisywała się rewelacyjnie.
        Czasem trzeba długo iść, aby dojść do siebie...

        Komentarz

        • Busku
          Rider
          • 2009
          • 655

          Właśnie sie zastanawiam jakie kupić opony letnie i już sam nie wiem :| Chodzi o gumy do mercedesa bo te które mam już są na wykończeniu, zależy mi aby dobrze trzymały się nawierzchni bo na obecnych strasznie ucieka tyłek... Rozmiar to 195\65 R15. Szukam opinii na temat opon ale każdy pisze co innego i już się zakręciłem :| Napiszcie jakie opony polecacie do ok 1000zł :wink: Pozdrowionka
          Pozdrawiam
          Mercedes W124 300CE: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=asc&start=150
          Mercedes W210 290 Turbodiesel
          Renault Laguna II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...r=asc&start=25

          Komentarz

          • igor33c
            Ambiente
            • 2010
            • 115
            • Octavia II (1Z3)
            • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

            Do wyboru do koloru
            Czytaj wyniki testu opon letnich ADAC 2011 w rozmiarze 195/65 R15. Które modele są najbardziej polecane na nadchodzący sezon?

            Komentarz

            • TomekRs
              RS
              • 2011
              • 1670

              Piramida-wczesniej mialem 225/40/18 92Y i uwazam osobiscie, ze za 800zl/sztuka powinny byc to troche lepsze opony..
              ma ktos dostep do - Bridgestone Potenza S001 w dobrej cenie? rozmiar jak wyzej.

              Komentarz

              • yunior81
                RS
                • 2010
                • 1657
                • Octavia I (1U2)
                • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                Zamieszczone przez kabanos
                Ja na wiosnę zakupię Bridgestone Turanza ER300. Ponoć spoko guma.
                Moja Octa wyjechała na takich z fabryki i jedynie co mogę dobrego o nich powiedzieć to to że udało mi sie je sprzedac :diabelski_usmiech

                W/g mnie są bardzo głosne a na mokrym to już wogóle tragedia i szczerze powiem że z oponami Bridgestone nie chce miec juz nic do czynienia..... na wiosnę kupuje opony Michelin

                Komentarz

                • dwaoka
                  Elegance
                  • 2010
                  • 927

                  A ja konserwatywnie chciałbym kupić letnie comtipremiumcontact2, piszą, że szybko się ścierają, ale przy moich przebiegach to szybciej ze starości je wymienię... Jakieś opinie?
                  bkc+dsg

                  Komentarz

                  • AdamB
                    RS
                    S_OCP Member
                    • 2007
                    • 8028
                    • Octavia IV (NX3)
                    • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                    Zamieszczone przez dwaoka
                    A ja konserwatywnie chciałbym kupić letnie comtipremiumcontact2, piszą, że szybko się ścierają, ale przy moich przebiegach to szybciej ze starości je wymienię... Jakieś opinie?
                    Właśnie takie zajeździłem. Wytrzymały mi jakieś 70kkm i zostało 3 do 3.5mm bieżnika. Opony raczej ciche i super trzymają, komfortowe i nie ząbkują. Ze względu na dużą ilość kolein na drogach na wiosnę pójdą nowe i chyba z powrotem CPC2, może Micheliny Energy ze względu na drogie paliwo trochę mnie kuszą. Rozmiar 205/55R16
                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                    Komentarz

                    • Karql
                      L&K
                      • 2010
                      • 1124

                      Ja znowu mam mieszane uczucia do CPC2, przelatałem na nich 2 sezony i szału nie ma, o ile na suchym jest lux to na mokrym już różnie bywało, zaliczyłem na nich kilka boków i to dość takich konkretnych. Jak dla mnie trochę 0-1 działały trzymały do pewnego stopnia i zrywały się nagle.

                      Zamieszczone przez AdamB
                      może Micheliny Energy ze względu na drogie paliwo trochę mnie kuszą
                      Jak dla mnie opony typu Eco są strzału wartę... Oszczędność rzędu kilku % można potraktować jako błąd pomiarowy. Do tego przeważnie są droższe od normalnych i zanim się tę różnice "zaoszczędzi" to trzeba zrobić "trochę" km. Poza tym opony to jedyny kontakt samochodu z drogą i od nich bardzo dużo zależy... Według mnie w tym polu nie ma co szukać oszczędności i kompromisów.

                      AdamB, w tym rozmiarze kup sobie polecaną często i gęsto Potenze RE050A i będziesz bardziej niż zadowolony
                      Było: 117,5KM / 238,9 Nm
                      Jest: 144 KM / 301,4 Nm by CompSport

                      -> MOJA SKODA <-

                      Komentarz

                      • AdamB
                        RS
                        S_OCP Member
                        • 2007
                        • 8028
                        • Octavia IV (NX3)
                        • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                        Zamieszczone przez Karql
                        AdamB, w tym rozmiarze kup sobie polecaną często i gęsto Potenze RE050A i będziesz bardziej niż zadowolony
                        Zobaczymy, musiałbym przewieść się autem na tych oponach.

                        Zamieszczone przez Karql
                        Poza tym opony to jedyny kontakt samochodu z drogą i od nich bardzo dużo zależy... Według mnie w tym polu nie ma co szukać oszczędności i kompromisów.
                        Ja nie potrzebuje opon do jazdy ekstremalnej, w zupełności sprawdzają się te które miałem, a z racji moich dojazdów do pracy wskazane są opony o nie za wysokich oporach toczenia.
                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                        Komentarz

                        • szkoda
                          RS
                          S_OCP Member
                          • 2005
                          • 22543

                          BTW zauważyłem, że w ciągu ostatniego tygodnia opony, którymi się interesuję poszły ~5dych w górę na sztuce w tym samym sklepie...
                          trzeba się spieszyć, chyba, że juz za późno
                          saport techniczny baj DGW
                          była BKD+DSG '05 120kkm
                          była BXE '08 190kkm
                          no i nie ma :-)

                          Komentarz

                          • Skfarek
                            RS
                            • 2010
                            • 4795
                            • Octavia I (1U2)
                            • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

                            Zamieszczone przez AdamB
                            Zobaczymy, musiałbym przewieść się autem na tych oponach.
                            jak będziesz na wiosnę w Krakowie to zapraszam na jazdę (Potenza Re050 205/55/16) :wink:
                            Moje MU: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=586830#586830
                            6n leichtwagen: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886072#886072
                            Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl/

                            Komentarz

                            • AdamB
                              RS
                              S_OCP Member
                              • 2007
                              • 8028
                              • Octavia IV (NX3)
                              • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                              Zamieszczone przez Skfarek
                              jak będziesz na wiosnę w Krakowie to zapraszam na jazdę (Potenza Re050 205/55/16) :wink:
                              A masz doświadczenia jak wypada na tle innych opon ?. Jak z hałasem i ząbkowaniem??
                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                              Komentarz

                              • macek
                                Ambiente
                                • 2011
                                • 147

                                re

                                szkoda piszesz o konkretnym sklepie internetowym czy zwykłym sklepie?

                                Też szukam ciągle opon 225/45/17 i nie wiem sam co kupić, każdy poleca co innego...
                                pozdrawiam Macek

                                Komentarz

                                • szkoda
                                  RS
                                  S_OCP Member
                                  • 2005
                                  • 22543

                                  Re: re

                                  Zamieszczone przez macek
                                  szkoda piszesz o konkretnym sklepie internetowym czy zwykłym sklepie?
                                  o konkretnym zwykłym sklepie internetowym
                                  jeszcze nie zdarzyło mi się kupowac opon gdzie indziej.
                                  ceny poszły (idą?) masakrycznie.

                                  Zamieszczone przez macek
                                  Też szukam ciągle opon 225/45/17 i nie wiem sam co kupić, każdy poleca co innego...
                                  to od siebie dorzucam Ci to co teraz mam i dojeżdżam -> GOODYEAR Eagle F1 Asymmetric, podobno nienajcichsze, podobno nienajoszczędniejsze, ale za to na mokrym trzymają w sposób szokujący
                                  (o suchym chyba nie ma sensu wspominać)

                                  [ Dodano: Sro 11 Sty, 12 09:45 ]
                                  Zamieszczone przez macek
                                  każdy poleca co innego...
                                  ale też każdy zazwyczaj jest super zadowolony ze swojego zakupu, więc podejrzewam, że niezależnie co kupisz - będziesz zadowolony :szeroki_usmiech

                                  [ Dodano: Sro 11 Sty, 12 09:48 ]
                                  BTW, chcąc byc dokładnym to w netcarze GOODYEAR Eagle F1 Asymmetric cena w ciągu tych paru dni skoczyła z 479,06 -> 546,18.
                                  67PLN :!: :evil:
                                  saport techniczny baj DGW
                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                  była BXE '08 190kkm
                                  no i nie ma :-)

                                  Komentarz

                                  • AdamB
                                    RS
                                    S_OCP Member
                                    • 2007
                                    • 8028
                                    • Octavia IV (NX3)
                                    • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                    Zamieszczone przez szkoda
                                    ale też każdy zazwyczaj jest super zadowolony ze swojego zakupu, więc podejrzewam, że niezależnie co kupisz - będziesz zadowolony :szeroki_usmiech
                                    Nie prawda, kupiłem zimowe Dunlopy Winter Sporty 3D i od dwóch sezonów hałasują. Po tym sezonie idą do kosza.
                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                    Komentarz

                                    • szkoda
                                      RS
                                      S_OCP Member
                                      • 2005
                                      • 22543

                                      AdamB, ZAZWYCZAJ :idea: :szeroki_usmiech
                                      moje falkeny 512 też wylądowały na smietniku=zostały sprzedane
                                      saport techniczny baj DGW
                                      była BKD+DSG '05 120kkm
                                      była BXE '08 190kkm
                                      no i nie ma :-)

                                      Komentarz

                                      • Skfarek
                                        RS
                                        • 2010
                                        • 4795
                                        • Octavia I (1U2)
                                        • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

                                        Zamieszczone przez AdamB
                                        A masz doświadczenia jak wypada na tle innych opon ?. Jak z hałasem i ząbkowaniem??
                                        z ząbkowaniem nie wiem bo na razie jeden sezon mają, dla mnie ważna jest trakcja a ta jest lepsza (klejenie, trzymanie na zakrętach, hamowanie) niż na Touranzie ER300 Ecopia. Co do głośności to wydaje mi się że mistrzem cichości to one nie są ale nie należą też do głośnych (subiektywne odczucia nie mierzyłem tego w żaden sposób). Jeździłem z racji pracy w ASO na wielu oponach i np. Michelin Primacy HP były dla mnie kupa totalną (śliskie). Conti Premium Contacty były bardzo ok.
                                        Moje MU: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=586830#586830
                                        6n leichtwagen: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886072#886072
                                        Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl/

                                        Komentarz

                                        • michu71
                                          Ambiente
                                          • 2010
                                          • 206

                                          A używał ktoś Nokian H ?
                                          Fiat Palio Weekend 1.2 16v 59kw. 2002r

                                          Komentarz

                                          • AdamB
                                            RS
                                            S_OCP Member
                                            • 2007
                                            • 8028
                                            • Octavia IV (NX3)
                                            • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                            Zamieszczone przez Skfarek
                                            Conti Premium Contacty były bardzo ok.
                                            CPC 2 mi odpowiadały pod każdym względem, no może bym więcej oczekiwał od nich od zachowania w koleinach z wodą. Miałem wrażenie że na dość głębokich koleinach miałem wrażenie że mogę jechać wyraźniej wolniej od innych. Teraz na koniec sezonu (mają 3 do 3,5mm bieżnika) jadąc "7" od Krakowa, w trakcie deszczu z koleinami pełnymi wody jak przekraczałem prędkość 75km/h to już świeciła kontrolka ASR. Oczywiście na mokrej drodze bez kałuż pozwalają te opony na wiele.
                                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                            Komentarz

                                            • Karql
                                              L&K
                                              • 2010
                                              • 1124

                                              szkoda, wydaje mi się, że potenza lepsza.
                                              Nawet taką opinię uzyskałem od gościa co całe, życie w rajdach siedzi. GY robi przed oponą wałek z wody i dopóki trzyma to jest super, ale zrywa nagle, Potenza jest bardziej przewidywalna.
                                              Było: 117,5KM / 238,9 Nm
                                              Jest: 144 KM / 301,4 Nm by CompSport

                                              -> MOJA SKODA <-

                                              Komentarz

                                              • macek
                                                Ambiente
                                                • 2011
                                                • 147

                                                re

                                                michu71 jeździłem na tych nokianach 2 lata temu. Fajnie się zachowywały w szczególności na mokrym. Teraz tez oglądałem nokian V ale kurde już trochę drogie...
                                                pozdrawiam Macek

                                                Komentarz

                                                • szkoda
                                                  RS
                                                  S_OCP Member
                                                  • 2005
                                                  • 22543

                                                  Zamieszczone przez Karql
                                                  szkoda, wydaje mi się, że potenza lepsza.
                                                  Nawet taką opinię uzyskałem od gościa co całe, życie w rajdach siedzi. GY robi przed oponą wałek z wody i dopóki trzyma to jest super, ale zrywa nagle, Potenza jest bardziej przewidywalna
                                                  miałem jedne i drugie i mi się nie wydaje, aczkolwiek, szczerze mówiąc jak jadę w koleinach z wodą czy w czasie ulewy to RACZEJ nie testuję momentu zerwania przyczepności, albo jest on po prostu grubo powyżej moich oczekiwań
                                                  (stąd właśnie subiektywność tych wszystkich ocen )

                                                  bridżstony może w rajdach są najlepsze, ale dla mnie ząbkowanie i POTWORNY hałas już po małym przebiegu były nie do przyjęcia, może tak trafiłem, ale żeby 2x w dwóch modelach?!
                                                  oprócz hałasu, jako nowe były owszem, owszem, bardzo fajne, może w rajdach tego nie słychać, poza tym jest to parametr zupelnie pomijalny

                                                  ale też strasznie szybko zestarzała się na nich guma i też na koniec jedna opona mi się rozleciała, widocznie miałem pecha, ale takie są moje doświadczenia a te mnie najbardziej interesują
                                                  saport techniczny baj DGW
                                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                                  była BXE '08 190kkm
                                                  no i nie ma :-)

                                                  Komentarz

                                                  • leszekmw
                                                    RS
                                                    • 2005
                                                    • 5356

                                                    widziałem już jakieś przymiarki do nowych cen opon na ten sezon letni. śmieszne podwyżki... :twisted: , np 185/65/15 kleber stara cena 258 , nowa 321/najprawdopodobniej/ :diabelski_usmiech .
                                                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                    GVI 1.4TSI
                                                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...